VÍNO NÁS BAVÍ

Jsme malé, rodinné vinařství z velké vinařské obce Mutěnice na Slovácku.

Hrozny pro výrobu našich vín pěstujeme na 6 vinicích ve 2 viničních tratích obce Mutěnice. Je to „Mutěnská hora“ s jižně až jihovýchodně orientovanými svahy s písčitohlinitou půdou a „Vyšicko“, které jak název napovídá je výše položená, vzdušná, náhorní rovina s půdou hlinitou s příměsí jílu a písku. Podložím jsou v obou případech sedimenty obsahující mušle a další ulity korýšů z období pleistocenu a kvarteru.

Základními odrůdami jsou Rulandské šedé, Sauvignon a Ryzlink rýnský.

Většina našich vín je suchých připravených s důrazem na čistotu, ovocnost, svěžest, šťavnatost, dlouhou dochuť, pikantní kyselinu a zřetelný odrůdový charakter každého vína.

Některá vína se vyrábí složitější, s delším pobytem moštu na slupkách hroznů a následným zráním vína v sudech spolu s vinnými kvasnicemi. Vznikají tak vína velmi robustní, krémová a houževnatá.

Protože jsme malé vinařství, dokážeme vína připravit do posledního detailu. Můžeme se tak opakovaně pochlubit označením „Výrobce vína oceněný titulem Salon vín České republiky“, který každoročně sestavuje 100 nejlepších vín České republiky.

Zveme také Vás do našeho vinařství na řízenou degustaci, volnou ochutnávku vín nebo jen tak posedět při sklence dobrého mutěnského vína.

Přijďte ochutnat vína vytvořená s pokorou a rodinnou pečlivostí.
NAŠE VINICE